+420 730 513 348 | kladno@klinikamd.cz | Jsme smluvním zdravotnickým zařízením VZP, ČPZP, ZPMVČR, OZP, RBPZP

FAQs

Často kladené otázky

Klademe důraz na to, abychom vždy odpověděli na všechny Vaše otázky. Pro ty z vás, kteří máte různé dotazy před Vaší první návštěvou, jsme pro Vás níže, jasně a stručně, zodpověděli otázky, se kterými se na nás nejčastěji obracíte.

Jak probíhá návštěva u fyzioterapeuta?

Nejprve Vám položíme mnoho otázek ohledně Vaší bolesti a funkčního omezení. Následně provedeme objektivní vyšetření a cílené pohybové terapie. Poté od nás dostanete domácí úkol, s ohledem na vybrané cvičení dle Vašich obtíží.  Nemusíte se obávat, cvik, který Vám zadáme, bude jednoduchý i pro méně pohybově zdatné a časově nenáročný.

Jak poznám, kdy je třeba navštívit fyzioterapeuta? Potřebuji doporučení od lékaře?

Rozpoznáte to snadno, ať už v běžném životě či při sportu se Vám objevuje bolest nebo funkční omezení. Doporučení od lékaře a vystavení poukazu k rehabilitaci/fyzioterapii je výhodou (vzor poukazu viz ceník). Pokud uznáte za vhodné donést zprávy od lékaře nebo výsledky zobrazovacích metod, rádi Vám všechna ta nehezká, latinská slovíčka vysvětlíme. 

Pro koho je McKenzie metoda vhodná? Je vhodná i pro děti či seniory?

McKenzie metoda je vhodná od dětí školního věku až po seniory, s podmínkou, že na terapii se všichni aktivně podílí, tj. spolupracují. Navíc, vidíme velký potenciál této metody u rekreačních i vrcholových sportovců. 

Kolikrát musím absolvovat návštěvu fyzioterapeuta než uvidím první výsledky?

První výsledky můžete často zaznamenat již při první návštěvě, nicméně do 3. až 5. návštěvy definitivně. Změnu si musíte prožít sami, my Vám nic vnucovat nebudeme, nebojte :)


Jak poznám, že je můj fyzioterapeut certifikovaným odborníkem na McKenzie metodu?

Seznam všech odborníku najdete zde: http://www.mckenzieinstitute.org/cz/cs_CZ/o-nas/mdt-odbornik/

Jaký je rozdíl mezi McKenzie a klasickou fyzioterapeutickou klinikou? Využívá se zde pouze  tato metoda - tyto postupy péče?

Rozdíl je v přístupu, metoda McKenzie spočívá v precizní diagnostice a následné klasifikaci, jinak Váš problém neumíme řešit, pokud ho neumíme správně klasifikovat. Ptáme se jen na důležité věci související s problémem. Společně tvoříme TÝM! 
Samozřejmě používáme i jiné metody jako jsou: Vojtova metoda, PNF neboli Kabatova metoda, metoda L. Mojžíšové, viscerální terapie, umíme Vám nalepit tejp,... Poradíme Vám jak posilovat a postupně přidávat zátěž do tréninku, ale i běžného života. Máme zkušenosti jak se seniory tak s olympioniky, neobávejte se,  mysl máme otevřenou ;-).

Co se stane, v případě, že na terapii nedorazím?

Náš čas je drahocenný, stejně jako ten Váš, proto akceptujeme omluvu nejpozději den předem, ale omluva v den terapie pro nás znamená ztrátu času a tak Vás požádáme o úhradu 1/2 z ceny terapie. Děkujeme za pochopení.

Proč nepoužíváte žádné přístroje fyzikální terapie: magnet, ultrazvuk, laser, elektroléčbu, rázovou vlnu..?

Jsme přesvědčeni a výzkumy nám to potvrzují, že vaše bolest a omezení pohybového systému se má měnit pohybem. Když uznáme za vhodné použít fyzikální terapii jako doplňkovou léčbu doporučíme Vám jiné pracoviště.

CHCETE SE PORADIT OHLEDNĚ VAŠEHO PROBLÉMU NEBO SE NECHAT OBJEDNAT?

KONTAKTUJTE NÁS

730 513 348